Nejzajímavější práce Muzeum v krabičce

Soutěž přechází v dlouhodobý projekt. Naším cílem je uchovat zde zajímavé práce pro další školy jako inspiraci a zdroj poznání skrze příběhy předmětů, jinak již zapomenutých.... Jako mozaika mohou skrze jednotlivé příběhy přiblížit i mladším dětem historii 20. století, pokud jsou zachycené a vyprávěné jejich vrstevníky. Děti se mohou zachycením obyčejných příběhů stát strážci času a předat příběh své rodiny dalším generacím.
Děkujeme za důvěru a těšíme se na nové příspěvky!

 

ZŠ Na Dlouhém lánu, Praha 6:

 

Ocenění účastníci 2018:

 

ZUŠ Josefa Suka Benešov a ZŠ Chocerady:


ZŠ Unesco Uherské Hradiště:


ZŠ Líbeznice:


ZŠ Petra Bezruče, Žatec: 

 

 

Vítězné práce soutěže Muzeum v krabičce 2016

 

Muzeum v krabičce uzavřelo 3. a 4. kolo soutěže 2015/2016 a vyhlásilo vítěze. Všichni účastníci zaslali velmi zajímavé práce. Vybrali jsme z prací, které jsme obdrželi ty, které splňovaly zadání soutěže a byly zaregistrovány, nebo zaslány úschovnou. Získávají roční předplatné časopisu Časostroj od září tr. Děkujeme všem účastníkům za zaslané práce, které budou využity v dalších fázích dlouhodobého projektu.

Všichni účastníci mají nárok na certifikát účastníka (pokud Vás neoslovíme, napište na email muzeumvkrabicce@gmail.com).
 
Web muzeum vkrabičce dále hledá zajímavé příspěvky, ve stejném formátu zasílejte dále dokumentaci památníků vyfotografované s Vaším maskotem, nebo příběhem rodinných dokumentů, věcí z 2. sv. války
s uvedeným jménem, třídou, školou, kontaktem.
 
Na konci příštího školního roku opět vyhlásíme vítěze - autory nejlepších prací, Vaše práce jsou velmi vítány a v budoucnu budou zpracovány pro vzdělávací materiál.
Děkujeme za ně a těšíme se na ně!

 

 

Individuální účastníci:

 
 
Gymnázium Lovosice (Miroslava Quaiserová):
 
 
ZŠ Na Smetance (Ivana Bočková):
 
 
ZŠ Unesco Uherské Hradiště (Petr Kočíř):
 
 
ZŠ Líbeznice (Šárka Mišurcová):
 
 
Gymnázium Podbořany (Romana Havrdová):
 
 
ZŠ Chocerady (Mirka Bažantová):
 
  • Fotíme zásadně árijské děti (děti výtvarného kroužku)
 

 

 

 

Vítězné práce soutěže Muzeum v krabičce 2015

 

Milí vítězové 2.kola soutěže Muzea v krabičce, gratulujeme!

Pro usnadnění dalších kroků k získání předplatného, milí rodiče zašlete prosím na e-mail muzeumvkrabicce@gmail.com
větu "Souhlasím se zveřejněním jména ………, věku, školy a třídy v rámci soutěže Muzeum v krabičce na webu projektu www.muzeumvkrabicce.cz a s využitím zaslané práce v rámci tohoto projektu v médiích, zvláště pak v časopisu Časostroj".
Předplatné bude od začátku roku 2016, můžeme je však zajistit jen pro ty individuální výherce, kteří zašlou svou současnou adresu
na email muzeumvkrabicce@gmail.com do 5.11.2015, abychom ji mohli včas předat redakci časopisu Časostroj.

 

 

Vítězné textové práce (doplněno obrázky) oceněné předplatným Časostroje:

Komiksy (oceněné ročním předplatným Časostroje):

 

 

Pilotní školy (oceněné předplatným Časostroje):

  • Gymnázium Brno Bystr, Monika Hamáčková
  • ZŠ Unesco UH, Petr Kočíř
  • G J: V.Jirsíka, Veronika Krejčová
  • ZŠ Velká Bíteš, Eva Čermáková

 

 

 

Vítězné práce soutěže Muzeum v krabičce 2014

 

Všechny práce, které splnily parametry zadání, budou umístěny na webu.
 
Do soutěže se do konce roku 2014 přihlásilo celkem 44 prací, z nichž jsme vybrali 17 nejlepších především z těch, které přicházely od jednotlivců. Práce se vyznačovaly několika prvky, některé bedlivým vyslechnutím babiččina vyprávění, některé dokonce i vtipem - trombón, který si nezabojoval, fotografie, které každý člen rodiny popisoval jinak, což bývá běžné, náramek, který byl poutem mezi dcerou a mámou žijící v USA, šachy, které se (ne)účastnily Listopadu 1989, sluchátka z Tesly, lišák, který je celé starší generací hodně povědomý (že by nebyly jiné hračky?), osud starodávné trubky, která byla často zapomenuta v hostinci, svědectví a komiks o šavli, o které také každý z rodiny vypovídá jinak. Myška a méďa zase vypovídá o spravedlivě o obou rodičích. Vážíme si účasti pilotních škol, potvrzující, že tato aktivita je na škole realizovatelná. Máme radost, že soutěž proběhla úspěšně a komise složená ze čtyř posuzovatelů - rozhodla následovně:
 
Vítězné textové práce (doplněno obrázky) oceněné předplatným Časostroje:
 
 
Komiksy (oceněné ročním předplatným Časostroje):
 
 
Pilotní školy (oceněné předplatným Časostroje):
 
  • ZŠ Stráž u Tachova, Hana Pilařová
  • ZŠ Velká Bíteš, Eva Čermáková
  • ZŠ Staňkova, Pardubice, Zita Kudrnová
 
Děkujeme Vám za účast v roce 2014. Vyhlašujeme nové kolo pro rok 2015, viz nova výzva. Vítáni jsou jednotlivci I školní skupiny. Všechny dobré práce zveřejníme na webu, 17 nejlepších a 3 školní týmy získají roční předplatné Časostroje. Začíná nové kolo soutěže MUZEUM V KRABIČCE roku 2015.